Plan dnia

Poznaj plan dnia w naszym przedszkolu.

Poniższy harmonogram przedstawia tylko główne punkty z dnia przedszkolaka. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy dzień był pełny przygód i nowych doświadczeń.

6:30-8:15 Zaczynamy kolejny dzień

Zabawy swobodne w kącikach zainteresowań: manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne i inne, praca indywidualna z dziećmi o charakterze obserwacyjnym, stymulująco-kompensującym i wychowawczym, zabawy indywidualne, dowolna działalność twórcza dzieci.

8:15-8:45 Gimnastyka poranna i zabawy ruchowe
8:45-9:00 czynności higieniczno - porządkowe
9:00-9:30 Śniadanie pyszne i zdrowe:

Kolorowe kanapki z pieczywa mieszanego z serem, wędliną, pomidorem, ogórkiem, rzodkiewką, papryką; zupa mleczna, kiełbaski, jajka oraz mleko, herbata lub kakao.

9:30-10:00 Zabiegi higieniczne

Mycie zębów, aktywność własna dzieci

10:00-11:20 Zajęcia dydaktyczno - wychowawcze

Zajęcia dydaktyczno – wychowawcze z grupą organizowane przez nauczyciela, zabawy i gry ruchowe w ogrodzie przedszkolnym lub w sali, spacery

11:20-11:30 czynności higieniczno - porządkowe

11:30-12:00 Obiad - zupa do syta
12:00-13:00 Zajęcia dodatkowe

Zajęcia dodatkowe (wynikające z planów grup), zabawy swobodne i przygotowanie do obiadu

13:00-13:30 Obiad - drugie danie

Drugie danie mięsne lub jarskie, surówka i kompot

13:30-14:45 Relaks

We wszystkich grupach, prowadzone są zajęcia relaksacyjne, a w grupie 2- i 3-latków dzieci korzystają ze sjesty poobiedniej z możliwością snu.

To czas relaksu przy łagodnej muzyce, słuchanie bajek i opowiadań do poduszki. Sjesta poobiednia to nie tradycyjne leżakowanie. Jeśli dziecko nie ma ochoty na spanie, to nie śpi, przegląda wtedy książki, słucha opowiadań bądź spokojnej muzyki i odpoczywa. Wyjątek stanowi piątek, który jest dniem oglądania bajek telewizyjnych z morałem

14:45-15:00 Czynności higieniczno - porządkowe

15:00-15:30 Podwieczorek

Owoce, bułeczki maślane, babeczki lub ciasto, kisiel, jogurt, soki owocowe,

15:30-17:00 Zabawy dowolne:

Czekając na rodziców ponownie poznajemy świat przez zabawę. Aktywność własna dzieci, rozmowy indywidualne z rodzicami.

Posiłki nie są limitowane a dzieci zachęcane są do jedzenia.

Wspólne posiłki są okazją do spróbowania różnorodnych dań, jak również do zapoznania dzieci z zasadami zachowania przy stole. Podczas posiłków nie zmuszamy dzieci do jedzenia. Zachęcamy do próbowania nowych dań. Szczególną uwagę przykładamy do spożywania przez dzieci owoców i warzyw, jako źródła witamin, niezbędnych dla rozwoju małego dziecka. Zdajemy sobie sprawę, iż jest to wyjątkowo trudne u dzieci w wieku przedszkolnym.

W trosce o zdrowie naszych przedszkolaków, ograniczamy ilości spożywanych słodyczy do niezbędnego minimum, zdając sobie jednocześnie sprawę z tego, iż są to ulubione przysmaki dzieci – pozwalamy od czasu do czasu na kanapkę z nutellą czy słodkie ciastko.

info@przedszkole-mis.lublin.pl

Bolesława Sekutowicza 33, 20-153 Lublin